دانلود کتاب کتاب صوتی مرد

کتاب صوتی مرد

دانلود کتاب
موضوع
داستان، رمان و شعر
قیمت
دانلود رایگان

منبع
خوآن رولفو

نوع فایل
mp3

حجم
3.62 مگابایت

ارسال کننده
وب نشر1
تاریخ ارسال
۱۳۹۶/۱۱/۱۴

مشاهده
26 بار

دانلود
9 بار

خرید
0 بار

شرح کتاب

کتاب صوتی مرد داستانی کوتاه و جنایی از خوآن رولفو است.

خوان رولفو رمان و داستان کوتاه‌نویس مکزیکی از معتبر‌ترین نویسندگان اسپانیایی زبان قاره آمریکا است. شهرت رولفو برای دو کتاب کم حجم اوست. دشت سوزان (Burning plain 1953) که مجموعه‌ای است از داستان کوتاه از جمله "به آن‌ها بگو مرا نکشند" که در صحنه ادبیات بین‌المللی بسیار تحسین شده است، و رمان پدرو پارامو (Pedro Paramo 1955) که‌ یکی از الگو‌های گابریل گارسیا مارکز برای کتاب "صد سال تنهایی" بوده است.

با وجود حجم کم آثار منتشر شده، برای آثار رولفو احترام فراوانی قائل شده‌اند به طوری که درسال 1970 برندة جایزه ادبیات مکزیک شد و در سال 1980 به عضویت آکادمی‌ زبان درآمد و در سال 1985 اسپانیا جایزه سروانتس را برای دستاورد‌های ادبی به او اعطا کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی مرد می‌شنویم:

پاهای مرد در شن فرو می‌رفت. ردی بی‌شکل برجا می‌گذاشت، مثل سُم جانوری. به سختی از سنگتخته‌ها بالا می‌رفتند، در شیب سربالایی به زحمت خود را نگاه می‌داشتند؛ بعد با تقلای بسیار، در جستجوی افق، بالا می‌رفتند.
آن که او را دنبال می کرد، گفت: «کف پاهایش صاف است، یک انگشت ندارد؛ انگشت شست پای چپش. مثل او این دور و برها زیاد نیست. پس کار آسان است.»
راه پر از خس و خار، میان علفزارها بالا می‌رفت. بس که باریک بود، مورچه‌رو می‌نمود. بی‌وقفه به سوی آسمان می‌رفت. آن‌جاگم می‌شد و بعد پیش‌تر، زیر آسمانی دورتر، پیدا می‌شد.
پاهایش پیش می‌رفت، بی‌آن‌که از راه منحرف شود. مرد و زنش را روی پاشنه‌های پینه‌بسته‌اش انداخته بود؛ ناخن‌هایش را روی سنگتخته‌ها می‌کشید، دست‌هایش خراشیده می‌شد، در هر افقی می‌کشید، دست‌هایش خراشیده می‌شد، در هر افقی می‌ایستاد تا مقصدش را بسنجد....

نظر کاربران

هیچ نظری ثبت نشده است.