دانلود کتاب کتاب صوتی هزار رنگ

کتاب صوتی هزار رنگ

دانلود کتاب
موضوع
داستان، رمان و شعر
قیمت
دانلود رایگان

منبع
آنتون چخوف

نوع فایل
mp3

حجم
9.09 مگابایت

ارسال کننده
وب نشر1
تاریخ ارسال
۱۳۹۶/۱۱/۱۳

مشاهده
60 بار

دانلود
20 بار

خرید
0 بار

شرح کتاب

کتاب صوتی هزار رنگ اثر آنتون چخوف داستان مردی است که سگی انگشت او را گاز می‌گیرد و از مامورین و قانون تقاضا دارد که صاحب سگ را جریمه کنند تا درس عبرتی شود برای همه. اما پس از مدتی متوجه می‌شوند که صاحب آن سگ ژنرال است...

آنتون چخوف (Anton Chekhov) داستان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس برجسته روس است. او در زمان حیاتش بیش از ۷۰۰ اثر ادبی آفرید. او را مهم‌ترین داستان کوتاه‌نویس بر می‌شمارند و در زمینه نمایش‌نامه‌نویسی نیز آثار برجسته‌ای از خود به ‌جا گذاشته‌ است و وی را پس از شکسپیر بزرگترین نمایش‌نامه‌نویس می‌دانند. چخوف در ۴۴سالگی بر اثر ابتلا به بیماری سل درگذشت.

در قسمتی از کتاب صوتی هزار رنگ می‌شنویم:

عذر می‌خوام، من آدم زحمتکشی‌ام، کار ظریفی دارم. مجبورشون کنین خسارت منو بدن... آخه، ممکنه یه هفته‌ای نتونم با این دست کار کنم. قربان، خودتون که می‌دونین قانون اجازه نمیده هرکسی حیوون وحشی شو ول کنه تودست و پای مردم. اگه قرار باشه حیوونا شروع کنن به گازگرفتن، دیگه زندگی برا آدم نمی‌مونه...
اُچومِلُف، که ابرو درهم کشیده بود و سرفه می‌کرد، با تحکم گفت: اوهوم... خب، خب. خب، این سگ مال کیه؟ من ولش نمی‌کنم. من آدم‌هایی رو که بخوان سگ شونو تو کوچه و خیابون ول کنن ادب می‌کنم! وقتش رسیده که تو دهن آدم‌هایی بزنیم که نمی‌خوان مقرراتو رعایت کنن.
اون پدرسوخته رو جریمه‌اش می‌کنم... یادش می‌دم ول کردن سگ و هر جور حیوونی تو دست و پای مردم چه معنی می‌ده! پدرشو درمی‌آرم.
رویش رابه پلیس همراهش کرد و گفت: یِلدیرین، صاحب این سگو شناسایی کن، یه استشهاد هم تهیه کن. بعدش هم سگو بی درنگ باید سربه نیس کنی. احتمالا ممکنه هار باشه... میخوام ببینم صاحب این سگ کیه؟
صدایی از میان جمعیت گفت: گمونم مال ژنرال ژیگالُف باشه.

نظر کاربران

هیچ نظری ثبت نشده است.